Aktuality


https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/pivovar-svijany-slavit-vyroci-lezak-staceci-linka.A240624_105836_liberec-zpravy_jape

24.června 2024

Svijany "JEDOU" na našich linkách

Pivovar Svijany je naším dlouholetým zákazníkem.           V minulých letech se naše firma podílela na několika etapách modernizace provozu pivovaru. Těší nás, že i pro tak velký projekt, jaký si pivovar Svijany naplánoval na tento rok, jsme obstáli v tvrdé konkurenci. Přejeme "svijanským" hodně spokojených zákazníků a tisíce vytočených hektolitrů. 

Chcete vědět víc o tom, co se ve Svijanech letos chystá? 

Přečtěte si tento článek

https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/pivovar-svijany-slavit-vyroci-lezak-staceci-linka.A240624_105836_liberec-zpravy_jape

5. února 2024

Opět mezi nejlepšími

I nadále zůstáváme mezi nejlepšími integrátory robotů FANUC do námi vyráběných robotických pracovišť.

Pro rok 2024 jsem opět získali certifikát, který potvrzuje naše kvalifikované partnerství se společností FANUC Czech s.r.o. se sídlem v Horních Počernicích.

Děkujeme a těšíme se na další projekty6. prosince 2023

NT technics na veletrhu BrauBeviale Norimberku

Veletrh je časem nejen obchodních jednání, ale hlavně přátelských setkání s partnery, se kterými se během roku tak často nepotkáváme. Děkujeme všem našim obchodním partnerům, kteří si udělali čas a přišli nás navštívit na náš nový stánek. Moc si toho vážíme. 

Doladili jsme stávající projekty a naplánovali další. Došlo i na nová obchodní setkání, ze kterých vzešly nové výzvy.

Těšíme se, co přinese nový rok a budeme se snažit, abyste vy, naši zákazníci, jak stávající, tak i ti noví, byli s našimi stroji spokojeni stejně jako doposud.

Vaše dobré reference na naše stroje a další nové výzvy jsou pro nás tím největším hnacím motorem.  1. listopadu 2023

Brau Beviale 2023

Po tříleté kovidové odmlce se opět vracíme na náš oblíbený veletrh v Norimberku - Brau Beviale.

Budeme se na Vás těšit na zbrusu novém stánku, který rozhodně nepřehlédnete :-) Najdete nás v hale 7 na stánku č. 213 


10. února 2023

MONTERO - výzva, která nás posunula na vyšší level 

V roce 2020 nás oslovil jeden z největších výrobců postelí - firma MONTERO s tím, abychom zrobotizovali jejich výrobní proces. 

Vzhledem k tomu, že dosud jsme se specializovali hlavně na pivovarnictví na potravinářský průmysl, vytvořit robotické pracoviště pro takto velkou firmu v naprosto odlišném oboru se pro nás stalo opravdu velkou výzvou. Nicméně cesta vpřed vede právě přes takové výzvy. 

Nastal dlouhý proces vývoje a výroby, montáže, ladění a zkoušek, který vyústil v úspěšné předání zakázky koncem loňského roku. Podařil se nám vskutku rozsáhlý projekt, který je svého druhu jediný v Evropě. Koneckonců posuďte sami. Podívejte se na video ZDE1. února 2023

Ocenění FANUC

1.2. 2023 jsme byli oceněni společností FANUC Czech s.r.o. se sídlem v Horních Počernicích.

V roce 2022 jsme se umístili mezi 20 nejúspěšnějších integrátorů v ČR dle počtu dodaných robotů a robotických pracovišť.

Jsme poctěni a budeme se těšit na spolupráci v roce 2023!3. ledna 2023

Vitar

Koncem roku 2022 jsem u jednoho z našich významných zákazníků - společnosti VITAR Tišnov uvedli do provozu další robotické pracoviště a tím jsme ještě více přispěli k zefektivnění výroby.  

VITAR je tradiční český výrobce vitaminových doplňků, jednička na trhu v oblasti doplňků stravy v obchodních řetězcích a drogeriích v Česku a na Slovensku. Vitaminy a minerální látky nabízí i v lékárnách a vyváží je také do téměř 40 zemí světa. Pod mezinárodní licencí vyrábí VITAR v Tišnově u Brna také nápoje Capri-Sun, které míří na český a slovenský trh i do několika dalších evropských států.

Je nám potěšením sdílet článek z informačního magazínu společnosti Vitar, který krásně popisuje práci našich robotů. 

CAPRI-SUN PALETIZACE: SOUHRA ROBOTŮ

Jeden je ve VITARu od roku 2019 spolu s druhou linkou na výrobu nápojů Capri-Sun, druhý přibyl na přelomu října a listopadu loňského roku. Každý z nich má jinou funkci, ale pro oba platí, že výrazně zefektivňují výrobu. Řeč je o dvou robotech, u kterých se sbíhají všechna vyrobená pitíčka mířící pak s jejich pomocí na palety určené k expedici.

Oba dva nesou jméno Fanuc, každý ale dělá něco jiného. Ten služebně starší nabírá balíky Capri-Sunů svázané po čtyřech kartonech z dopravníkového pásu a zakládá je na paletu. Ten novější mu palety připravuje, a to podle naprogramovaného schématu. Pro expedici totiž využíváme dva druhy palet a ty musí být nachystané podle toho, jaké nápoje zrovna po dopravníkovém páse jedou.

Jeden skládá...

První z robotů má práci jasnou a vlastně pořád stejnou - na připravenou paletu skládá na střídačku svázané balíky Capri-Sunu připravené k expedici. Jakmile je paleta plná, zamíří na ovin fólií a poté do skladu hotových výrobků, odkud cestuje k zákazníkům. U tohoto robota se sbíhá výroba ze všech tří linek, které máme, a jeho schopnosti výrazně zefektivňují a zrychlují práci. "Dá se říct, že kdyby se s ním něco stalo, výroba by nám najednou stála. Ruční skládání se kapacitně nedá s robotem absolutně měřit", říká vedoucí provozu Capri-Sunu Petr Fiala, který si tak pochvaluje jeho efektivitu.

Do VITARu se Emil, jak se mu také někdy říká, dostal společně s druhou výrobní linkou. Dřívější systém paletizace by totiž neumožňoval zpracování balíků ze dvou linek zároveň. "Když jsme měli jen jednu linku, balíky jely po dopravníkovém pásu, na jehož konci je stroj otáčel do potřebné polohy, aby se nám na paletě nebortily. Jakmile bylo patro hotové, stroj je sešoupl na paletu a pokračovalo se dál. Nový systém je výrazně rychlejší, méně chybový i poruchový a navíc má možnost zpracovat výstup z více linek, což bylo nezbytné," vysvětluje ředitel logistiky Martin Kurdiovský.

... druhý podává

Další robot, který přibyl do výroby nápojů loni, má za úkol připravovat tomu prvnímu prázdné palety, což není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. "Robota máme, protože využíváme dva různé typy palet - jeden pro český trh a druhý pro export. Bez něj se musela výroba řídit tím, kam pitíčka půjdou. Založil se jeden typ palet a ten určil, co je možné zrovna vyrábět. Při změně palet se pak musela měnit třeba i vyráběná příchuť, což bylo neefektivní, protože při těchto změnách vždycky dochází k nějakým ztrátám - časovým i surovinovým," vysvětluje Petr Fiala.

Nový robot Fanuc tento problém řeší - pracovníci dané směny na ovládacím panelu navolí, která linka dělá na jakou paletu a robot je druhému podává podle aktuální potřeby. Celý systém je tak pohodlnější, rychlejší a flexibilnější, navíc je možné využít jednu z linek nastálo pro výrobu jednoho druhu, což dříve nebylo možné.

Instalace nového robota proběhla na přelomu října a listopadu a nějaký čas trvalo, než se vše správně nastavilo a seřídilo. Pořádný zápřah na našeho nováčka čeká od začátku roku, kdy by se měl naplno zapojit do výroby, protože opět pojedou všechny tři linky současně. "Když se na něj přijdete podívat, tak se může zdát, že toho moc neudělá, protože zatímco první robot pracuje pořád, ten druhý pár minut čeká na naplnění palety, aby mohl podat novou. Jeho přínos je ale významný," podotýká Petr Fiala.

Ani jeden z robotů samozřejmě není bez kontroly - kdyby se objevil jakýkoli problém, je schopný se mu věnovat některý ze skladníků či mechaniků. Případné větší potíže pak řeší firma NT technics s.r.o. z Chotěboře, která do VITARu oba roboty dodala a instalovala."30. března 2021

Vitar

Společnosti Vitar Tišnov výrobce pitíček Capri - Sun jsme rozšířili linku. Nyní zákazník plní na třech na sobě nezávislých linkách. Všechny tyto linky přijíždějí k paletizačnímu robotu, který dokáže paletovat až 900 bal/hod.

U každého kartonu zkontrolujeme hmotnost, označíme čárovým kódem, zapáskujeme 4 k sobě a přepravíme k robotické paletizaci. Každou paletu zabalíme a označíme správným kódem pro uložení ve skladovém hospodářství.
30. října 2021

Fruta Podivín

I tento rok jsme společnosti ORKLA v závodě Fruta Podivín pomohli z rozšířením a inovaci dopravních cest na lince džem a kojenecké výživy.

Džemy, které dopravujeme mezi stroji zákazník distribuuje např. do Izraele se mohou pyšnit označením košér.15. prosince 2020

Borgers

Ve společnosti Borgers, která vyrábí netkané textilie a výlisky pro automobilový průmysl, jsme instalovali novou robotickou linku na automatické ukládání přístřihů pomocí 2 ks robotů do přistavených pojízdných vozíků. 30. listopadu 2020

Vitar

Ve společnosti VITAR s.r.o. jsme úspěšně uvedli do provozu systém dopravníků skupinového balení a robotickou paletizaci, která je součástí druhé linky na výrobu nápojů Capri-Sun.